Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

08 kwietnia 2017

Katastrofa budowlana w Świebodzicach

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak koordynuje akcję ratunkową po zawaleniu kamienicy wielorodzinnej w Świebodzicach. Do tej pory spod gruzów wydobyto 9 osób, w tym 5 ofiar śmiertelnych. Nadal poszukiwana jest prawdopodobnie 1 osoba. Ewakuowane z pobliskich budynków osoby zostały objęte opieką.

Wojewoda informuje, że w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego w Świebodzicach osoby ewakuowane i poszkodowane w wyniku katastrofy budowlanej mogą zjeść ciepły posiłek i uzyskać pomoc, a w razie potrzeby zostaną przekierowane do przygotowanych miejsc noclegowych.

Zostały uruchomione 2 punkty  informacyjne, w których policjanci, psycholodzy oraz urzędnicy mogą udzielić poszkodowanym i zainteresowanym wszelkich informacji i zaoferować pomoc. Jeden z punktów znajduje się na miejscu zdarzenia, drugi w Urzędzie Miasta.

Uruchomiono także infolinię dla poszkodowanych, pod krótą można uzyskać wszelkie informacje związane z katastrofą budowlaną w Świebodzicach.

Do dyspozycji są dwa numery: 746669517 oraz 746669518 

Wojewoda Paweł Hreniak systematycznie przekazuje informacje dotyczące akcji ratunkowej podczas konferencji prasowych. Ok. godz. 21 na miejsce zdarzenia dotrze Premier RP Beata Szydło oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

 • Wojewoda Dolnośląski z Dolnośląskim Komendantem Państwowej Straży Pożarnej na miejscu katastrofy - Wojewoda Dolnośląski z Dolnośląskim Komendantem Państwowej Straży Pożarnej na miejscu katastrofy
  Wojewoda Dolnośląski z Dolnośląskim Komendantem Państwowej Straży Pożarnej na miejscu katastrofy
 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas briefingu prasowego - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas briefingu prasowego
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas briefingu prasowego
 • Narada sztabu kryzysowego - Narada sztabu kryzysowego
  Narada sztabu kryzysowego
 • Wojewoda Dolnośląski podczas akcji ratunkowej - Wojewoda Dolnośląski podczas akcji ratunkowej
  Wojewoda Dolnośląski podczas akcji ratunkowej
 • Akcja ratunkowa w Świebodzicach - Akcja ratunkowa w Świebodzicach
  Akcja ratunkowa w Świebodzicach
 • Akcja ratunkowa na miejscu zdarzenia - Akcja ratunkowa na miejscu zdarzenia
  Akcja ratunkowa na miejscu zdarzenia