Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

18 lipca 2017

Tańsze wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że rodziny wielodzietne, wybierając się na letni wypoczynek czy organizując czas wolny, mogą korzystać z ulg w ramach Karty Dużej Rodziny. Niższe ceny za przejazdy komunikacją publiczną, tańsze bilety do muzeów, kin i teatrów oraz zniżki na pobyt w ośrodkach rekreacyjnych to tylko niektóre z propozycji Partnerów Karty.

W programie uczestniczy wiele instytucji kulturalnych, ośrodków sportowych i turystycznych oraz centrów rozrywki. Rodziny 3+ mogą korzystać z tańszych biletów wstępu m.in. do teatrów, muzeów, parków krajobrazowych oraz karnetów na basen lub siłownię.

Partnerzy Karty, np. muzea, kina i teatry, przewoźnicy kolejowi, sprzedawcy paliw, sieci handlowe, ośrodki rekreacyjne czy lokalne restauracje, przystępują do programu dobrowolnie, a wielkość zniżek jest ustalana indywidualnie. Sporo z nich posiada w swojej ofercie wydarzenia dedykowane dzieciom lub nastolatkom. Dzięki temu, młodzi członkowie rodzin wielodzietnych mają ułatwiony dostęp do dóbr kultury. Takie ulgi dają możliwość spędzania wspólnego czasu całej rodzinie.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Uwaga:

Do programu dołączają nowe firmy i instytucje. Aby w pełni wykorzystywać możliwości, jakie daje Karta Dużej Rodziny, należy na bieżąco sprawdzać listę partnerów handlowych na stronie rodzina.gov.pl. Dzięki temu z wyprzedzeniem można planować aktywny wypoczynek.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

  • Grafika "Tańsze wakacje z Kartą Dużej Rodziny" źródło: www.mpips.gov.pl - Grafika "Tańsze wakacje z Kartą Dużej Rodziny" źródło: www.mpips.gov.pl
    Grafika "Tańsze wakacje z Kartą Dużej Rodziny" źródło: www.mpips.gov.pl