Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15 sierpnia 2017

Pozwól się ostrzec przed zagrożeniem

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zachęca do korzystania z bezpłatnej aplikacji Regionalny System Ostrzegania (RSO). Aplikacja na urządzenia mobilne to rozbudowany, ale jednocześnie prosty w obsłudze i intuicyjny program, którego celem jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach m.in. meteorologicznych, hydrologicznych czy zdarzeniach drogowych w regionie.

W aplikacji dostępne są także przydatne poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych (burze, wichury, powódź, upał, pożar, zatrucie czadem) oraz informacje dotyczące systemu alarmowania i ostrzegania.

RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone.

Aplikacja RSO pozwala na:

- przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach:  meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne;

- przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy;

- dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. od IMGW-PIB czy GDDKiA.

Aplikację RSO można pobrać:

za pośrednictwem strony Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

lub ze strony/sklepu, które są dedykowane odpowiedniemu systemowi operacyjnemu (GOOGLE PLAY, APPLE APP STORE, WINDOWS PHONE STORE).

Aplikację wyszukujemy poprzez wpisanie słów kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

 

  • Regionalny System Ostrzegania - Regionalny System Ostrzegania
    Regionalny System Ostrzegania
  • Aplikacja Regionalny System Ostrzegania - Aplikacja Regionalny System Ostrzegania
    Aplikacja Regionalny System Ostrzegania
  • Poradniki postępowania w sytuacjach zagrożenia dostępne w aplikacji RSO - Poradniki postępowania w sytuacjach zagrożenia dostępne w aplikacji RSO
    Poradniki postępowania w sytuacjach zagrożenia dostępne w aplikacji RSO