Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

27 marca 2018

SpoKREWnieni służbą – zbiórka krwi przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak dziękuje wszystkim za udział w ogólnopolskiej zbiórce krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Na parkingu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego dzięki uprzejmości Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu stanął dziś mobilny punkt poboru krwi. W akcji, która potrwała od 9:00 do 13:00 wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Patronat nad tym ogólnopolskim wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto państwowe ustanowione w 2011 roku, na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie Niepodległości Polski stawiając opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu. To właśnie Niepodległą jesteśmy spokrewnieni. W Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” chcemy oddać im hołd – oddając krew wszystkim potrzebującym: chorym i ofiarom wypadków. Krew jest bezcennym darem w czasie pokoju, równie bezcennym jak ofiarna walka Żołnierzy Wyklętych o Niepodległość.

  • Mobilny punkt poboru krwi przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim - Mobilny punkt poboru krwi przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim
    Mobilny punkt poboru krwi przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim
  • Zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" - Zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"
    Zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"
  • Zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" - Zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"
    Zbiórka krwi w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"