Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04 kwietnia 2018

Komunikat Oddziału Koordynacji Świadczeń

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje Komunikat Oddziału Koordynacji Świadczeń Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu:

Dziękujemy za przesyłanie zapytań o stan sprawy za pomocą formularza kontaktowego http://duw.pl/pl/obsluga-klienta/koordynacja-swiadczen-w/14101,Formularz-kontaktowy.html.

Odpowiedzi opracujemy i prześlemy w możliwie najszybszym terminie, nie mniej, ze względu na dużą liczbę osób oczekujących na udzielenie informacji, termin udzielenia odpowiedzi może ulec wydłużeniu. W niektórych przypadkach wymagane jest szczegółowe wyjaśnienie sprawy, dlatego prosimy Państwa o cierpliwość.

Przypominamy ponadto, że Wojewoda Dolnośląski z dniem 1 stycznia 2018 r. przejął do realizacji ponad 15 tysięcy spraw w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, rozpatrywanych dotychczas na terenie województwa dolnośląskiego przez Marszałka Województwa – Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej we Wrocławiu (w tym ponad 7 tysięcy spraw, w których w ogóle nie wszczęto postępowania). Dlatego też, ze względu na bardzo dużą liczbę prowadzonych obecnie postępowań, mogą wystąpić znaczne opóźnienia w wydawaniu decyzji/postanowień oraz wypełnianiu formularzy.  Zapewniamy jednak, że sprawy są sukcesywnie załatwiane.

W okresie I-III br. wydaliśmy już 1215 decyzji administracyjnych w sprawach świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego, do których mają zastosowanie unijne przepisy w zakresie koordynacji systemu zabezpieczenia społecznego (w tym liczba wydanych decyzji w styczniu br. – 137, w lutym br.  - 472 , w marcu br. - 606).

Przepraszamy za ewentualne utrudnienia w kontakcie osobistym i telefonicznym.

Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i współpracę.

Poniżej publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawach z zakresu koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, a także zestawienie dotyczące innych czynności zrealizowanych w I kw. br. przez pracowników Oddziału Koordynacji Świadczeń.             

 

 

 

  • Dolnośląski Urząd Wojewódzki, widok od strony Odry - Dolnośląski Urząd Wojewódzki, widok od strony Odry
    Dolnośląski Urząd Wojewódzki, widok od strony Odry
  • Zestawienie - Zestawienie
    Zestawienie

Pliki do pobrania