Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09 maja 2018

Otwarcie nowo wyremontowanej ulicy w Złotym Stoku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystym otwarciu ul. Leśnej w Złotym Stoku. Gmina na remont drogi otrzymała w 2017 roku rządowe wsparcie w wysokości ponad 1 200 000 zł.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dofinansowanie na remont ulicy Leśnej w kwocie 1 205 760 zł. Przebudowa rozpoczęła się we wrześniu, a zakończyła w grudniu 2017r. Zakres prac obejmował wymianę wodociągu, kanalizacji burzowej oraz wykonanie nawierzchni jezdni z kostki granitowej i betonowej wraz z chodnikami.

Znaczne nachylenie dróg w Złotym Stoku, jego położenie w obszarze górskim i w sąsiedztwie lasu, sprawiają, że wody opadowe przedostają się do centrum miasta, zalewając budynki, a ziemia i kamienie zatykają stare, załamane kanały burzowe. Taka sytuacja wystąpiła w sierpniu 2016 roku na ulicy Leśnej w Złotym Stoku. Pogłębiały się zapadliska i przełomy, były podmywane studnie kanalizacyjne, tworząc przy nich pustki, a wręcz zawieszenie trylinek w „powietrzu” bez oparcia. Ulica Leśna jest położona na znacznym spadku, więc kolejne ulewy powodowały dalsze zniszczenia infrastruktury podziemnej - wodociągu, kanalizacji sanitarnej, sieci energetycznej i telefonicznej, co zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców. 

Wojewoda Dolnośląski przekazał mieszkańcom Złotego Stoku informację na temat kolejnego dofinansowania na przebudowę w 2018 r. ulicy Wolności w Złotym Stoku na kwotę 1 859 283 zł oraz ul. Sienkiewicza w kwocie 881 020 zł.

 • Uroczyste przecięcie wstęgi - Uroczyste przecięcie wstęgi
  Uroczyste przecięcie wstęgi
 • Wojewoda podczas uroczystości otwarcia ulicy w Złotym Stoku - Wojewoda podczas uroczystości otwarcia ulicy w Złotym Stoku
  Wojewoda podczas uroczystości otwarcia ulicy w Złotym Stoku
 • Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami gminy - Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami gminy
  Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami gminy
 • Ulica Leśna w Złotym Stoku - Ulica Leśna w Złotym Stoku
  Ulica Leśna w Złotym Stoku
 • Ulica Leśna w Złotym Stoku - Ulica Leśna w Złotym Stoku
  Ulica Leśna w Złotym Stoku
 • Ul. Leśna w Złotym Stoku - Ul. Leśna w Złotym Stoku
  Ul. Leśna w Złotym Stoku