Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06 lipca 2018

Program „Dobry start” na Dolnym Śląsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację dotyczącą realizacji rządowego programu „Dobry start” na Dolnym Śląsku. Na podstawie informacji przekazanych przez gminy i powiaty szacowana maksymalna liczba dzieci uprawnionych w tym roku do świadczenia Dobry Start przedstawia się następująco:

gminy - 361 593,

powiaty - 6 613,

Szacowana kwota  środków finansowych niezbędnych na realizację programu ,,Dobry Start" (kwota na wypłatę świadczeń oraz koszty obsługi):

gminy -  112 093 830 zł,

powiaty - 2 050 030 zł,

W odpowiedzi na zgłoszone potrzeby pod koniec czerwca Wojewoda Dolnośląski przekazał do dolnośląskich gmin 436 965 zł na wdrożenie programu.  

Wojewoda Dolnośląski informuje ponadto, że od 1 lipca br. wnioski o świadczenie dobry start można składać  online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej.

Jak złożyć wniosek o dobry start online?

https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/dobry-start/art,10067,jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start.html

https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online/

Przyjmowanie wniosków o świadczenie dobry start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie/ośrodku pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania lub za pośrednictwem poczty rozpocznie się 1 sierpnia br.

Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Więcej o programie https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/wyjasniamy-krok-po-kroku

 

 

  • Dobry Start Logo - Dobry Start Logo
    Dobry Start Logo