Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

20 lipca 2018

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zachęca rodziców i opiekunów do zapoznania się z "Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku" przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

W publikacji Ministerstwa Edukacji Narodowej można znaleźć najważniejsze informacje dla rodziców i opiekunów dotyczące letniego i zimowego wypoczynku. Warto zapoznać się z poradami dotyczącymi m.in.: zasad organizowania oraz nadzorowania wypoczynku dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa w podróży, wyboru odpowiedniej oferty i kwalifikacji kadry. Poradnik publikujemy poniżej.

Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Więcej informacji dotyczących bezpiecznego wypoczynku oraz możliwości sprawdzenia organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w specjalnie utworzonej wyszukiwarce baz wypoczynku TUTAJ.

  • Poradnik bezpiecznego wypoczynku - grafika; źródło: www.men.gov.pl - Poradnik bezpiecznego wypoczynku - grafika; źródło: www.men.gov.pl
    Poradnik bezpiecznego wypoczynku - grafika; źródło: www.men.gov.pl

Pliki do pobrania