Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

05 września 2018

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" we Wrocławiu

Pokaz mody z lat 20-tych, aktorzy z grup rekonstrukcyjnych prezentujący scenki dotyczące czytanych fragmentów „Przedwiośnia”, a wszystko w oprawie muzycznej, którą stworzy trio jazzowe, grając utwory z tamtych lat – już w najbliższą sobotę w Ossolineum we Wrocławiu odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z Dyrektorem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu Adolfem Juzwenko zapraszają do udziału w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą sobotę, tj. 8 września na dziedzińcu Ossolineum we Wrocławiu o godzinie 12:00. Gościem specjalnym będzie Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej J.E. Hasan Hasanov.

Czytanie będzie miało charakter symboliczny, w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości. Czytany tekst w połączeniu z wrażeniami wizualnymi stworzy niepowtarzalny klimat i opowieść o wspaniałym momencie, w jakim znalazła się Polska po 1918 r., o wolności we wszystkich aspektach, rozkwicie sztuki, mody, tworzącej się powoli muzyce jazzowej. Wspólnie przeniesiemy się w czasy dwudziestolecia międzywojennego.

  •  - Narodowe Czytanie_plakat
    Narodowe Czytanie_plakat