Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

31 grudnia 2018

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowuje działania w 2018 roku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informacje Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na temat podsumowania działań w 2018 roku w obszarze rodziny, seniorów oraz rynku pracy.

Ministerstwo Rodziny podkreśla, że bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia z perspektywy rodziny. Chodzi tu zarówno o troskę o dzieci, zabezpieczenie finansowe, jak i planowanie. Działania Ministerstwa Rodziny koncentrują się w dużej mierze wokół rodziny. Ostatni rok to kontynuacja ważnych programów społecznych, ale także zupełnie nowe rozwiązania, m.in. program „Rodzina 500 plus”, E-wnioski jako ułatwienie dla rodzin, program „Maluch plus” czy wsparcie osób z niepełnosprawnościami.

Ministerstwo podsumowuje także politykę senioralną prowadzoną w mijającym roku: 80 mln zł na tworzenie i prowadzenie Dziennych Domów i klubów „Senior+”, ponad 380 gmin biorących udział w programie „Opieka 75+”, kontynuacja cieszącego się dużą popularnością Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych (ASOS), a także więcej  pieniędzy dla osób otrzymujących świadczenia.

2018 rok upłynął pod dyktando dalszej poprawy sytuacji na rynku pracy - systematycznie rosnące pensje, coraz niższa stopa bezrobocia i rekordowe 16,6 mln pracujących Polaków. 

Poniżej publikujemy szczegółowe informacje dotyczące działań Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w powyższych obszarach.

 

  • Logo MRPiPS - Logo MRPiPS
    Logo MRPiPS

Pliki do pobrania