Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

28 sierpnia 2006

Otwarcie odcinka autostrady A4 Wrocław-Krzywa

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk, minister transportu Jerzy Polaczek, wiceminister Barbara Kondrat i wiceminister środowiska Agnieszka Bolesta wzięli udział w otwarciu odcinka autostrady A4 Wrocław-Krzywa. W uroczystości na węźle Pietrzykowice uczestniczyli również przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, parlamentarzyści i samorządowcy.

Podczas otwarcia minister Jerzy Polaczek podkreślił, że budowa autostrad i dróg ekspresowych jest priorytetowym zadaniem polskiego rządu. Podziękował firmom wykonawczym za terminowe oddanie odcinka autostrady po mniejszych kosztach, niż planowano. Zaznaczył, że oszczędności zostaną wykorzystane na inne projekty drogowe. Wojewoda zwrócił uwagę, że sfinalizowana przebudowa odcinka A4 jest początkiem kolejnych ważnych inwestycji drogowych zaplanowanych w najbliższym czasie na Dolnym Śląsku, czyli A18, AOW i S8.

Przebudowa 92-kilometrowego odcinka autostrady A4 rozpoczęła się w 2002 roku. Zakończenie prac oznacza, że jednym ciągiem autostradowym można przejechać od Krakowa do Krzywej (381 km). Na pozostałych odcinkach autostrady trwają intensywne prace przygotowawcze, tak by cała trasa od granicy z Niemcami do Rzeszowa, zgodnie z planem, była ukończona w roku 2013.

Autostrada A4 to jedna z najważniejszych tras w Polsce stanowiąca część Paneuropejskiego Korytarza nr III przebiegającego od Drezna w Niemczech do Kijowa na Ukrainie przez Wrocław, Katowice, Kraków i Rzeszów.