Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

18 czerwca 2015

Uroczystość 10-lecia Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

„Dzięki Państwa zaangażowaniu młodzież od 10 lat nabywa wiedzę, jak ma sobie w przyszłości radzić na rynku pracy, pogłębiała wiedzę z zakresu negocjacji i rozwiązywania problemów. To niezwykle przydatne kompetencje ułatwiające młodemu człowiekowi start w przyszłość. Ogrom pracy jaką wykonali Państwo przez ostatnią dekadę wzbudza wielki podziw i szacunek”. Tymi słowami zwróciła się do pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Wołowie Wicewojewoda Dolnośląski Joanna Bronowicka podczas uroczystości z okazji 10- lecia funkcjonowania placówki.

Wicewojewoda pogratulowała wszystkim pracownikom dotychczasowych osiągnięć oraz życzyła samych efektywnych działań oraz stawiania sobie coraz to ambitniejszych celów dla dobra lokalnych społeczności.

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Wołowie między innymi udziela dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym pomocy logopedycznej, pomocy w wyborze kształcenia i zawodu, a także udzielanie rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno-pedagogicznej związanej z wychowaniem i kształceniem dzieci i młodzieży. Wspomaga również wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, efektywne uczenie się oraz inne umiejętności z zakresu komunikacji społecznej.

 • Wicewojewoda Joanna Bronowicka rozmawia z gośćmi uroczystości. - fot. DUW
  fot. DUW
 • Wicewojewoda wpisuje się do pamiątkowej księgi. - fot. DUW
  fot. DUW
 • Widownia, wśród zaproszonych gości siedzi wicewojewoda. - fot. DUW
  fot. DUW
 • Ze sceny przemawia wicewojewoda. - fot. DUW
  fot. DUW