Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07 marca 2017

Nowe perspektywy współpracy Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. z dolnośląskimi samorządami

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystości podpisania listów intencyjnych między przedstawicielami 19 Gmin zlokalizowanych na Dolnym Śląsku oraz w województwie lubuskim a przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

Istotą inicjatywy Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. jest chęć rozwoju i współpracy w regionie, której wynikiem będzie doprowadzenia sieci gazowej z wykorzystaniem stacji regazyfikacji LNG, ze szczególnym ukierunkowaniem na obszary znacznie oddalone od istniejącej sieci gazowej. Zastosowanie tego typu rozwiązania umożliwia dostawy gazu do odbiorców z „punktowego” źródła zasilania zlokalizowanego w dowolnym miejscu. Koncepcja polega na gazyfikacji obszaru za pośrednictwem lokalnej sieci gazowej, dla której źródłem ciśnienia jest „wyspowa” stacja regazyfikacji LNG, do której gaz skroplony dowożony jest w cysternach, transportem lądowym. PSG eksploatuje obecnie na Dolnym Śląsku dwa tego typu obiekty zlokalizowane w Gminach Mieroszów i Świętoszów.

Lista gmin, których przedstawiciele podpisali dziś listy intencyjne: Bystrzyca Kłodzka, Duszniki Zdrój, Jordanów Śląski, Kamieniec Ząbkowicki, Kondratowice, Kotla, Lubomierz, Łagiewniki, Marciszów, Miłkowice, Prusice, Stoszowice, Szprotawa, Świerzawa, Wojcieszów, Wołów, Zawidów, Ziębice, Złoty Stok.

 

 • Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. - Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.
  Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.
 • Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji prasowej - Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji prasowej
  Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji prasowej
 • Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego i przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. - Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego i przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.
  Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego i przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.
 • Samorządowcy na chwilę przed podpisaniem listów intencyjnych - Samorządowcy na chwilę przed podpisaniem listów intencyjnych
  Samorządowcy na chwilę przed podpisaniem listów intencyjnych
 • Podpisanie listu intencyjnego - Podpisanie listu intencyjnego
  Podpisanie listu intencyjnego
 • Przedstawiciel Gminy podpisuje list intencyjny - Przedstawiciel Gminy podpisuje list intencyjny
  Przedstawiciel Gminy podpisuje list intencyjny