Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07 sierpnia 2018

Apel o rozwagę nad wodą

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje apel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służb o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. Przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa! Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojne wakacje.

Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Służby apelują, aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności.

Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.

Więcej informacji na stronie MSWiA

 

  • Wypoczynek nad wodą - Wypoczynek nad wodą
    Wypoczynek nad wodą