Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

01 października 2018

Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej" na Dolnym Śląsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak udekorował pamiątkowymi medalami funkcjonariuszy Straży Granicznej, uczestników biegu sztafetowego "Wokół Niepodległej". Odcinek honorowy biegu, który miał uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowano w Kudowie Zdroju.

Idea biegu sztafetowego „Wokół Niepodległej”

Bieg wzdłuż granic naszej niepodległej Ojczyzny nawiązuje do zorganizowanego w listopadzie 1925 roku „Pierwszego biegu rozstawnego Korpusu Ochrony Pogranicza”. Wtedy sztafeta żołnierzy KOP pobiegła wzdłuż granicy wschodniej Polski z dwóch krańców północy i południa. Idąc w ślady tamtego wydarzenia oraz chcąc uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości funkcjonariusze i pracownicy Komendy Głównej, 9 oddziałów oraz 3 ośrodków szkolenia Straży Granicznej będą biegli nieprzerwanie w dzień i w nocy, jak na co dzień podczas służby.

Trasa biegu wynosi 3610,8 km i prowadzi wzdłuż granic. Bieg rozpoczął się 22 września i zakończy 10 października 2018 roku w Berżnikach – miejscu bitwy niemeńskiej z 1920 roku.

Na odcinku Nadodrzańskiego OSG bieg rozgrywa się w dniach 30 września – 4 października i przebiega na trasie od Złotego Stoku do Kostrzyna nad Odrą.

 

 

 

 • Wojewoda wręcza medal pamiątkowy - Wojewoda wręcza medal pamiątkowy
  Wojewoda wręcza medal pamiątkowy
 • Wojewoda gratuluje biegaczom - Wojewoda gratuluje biegaczom
  Wojewoda gratuluje biegaczom
 • Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej" - odcinek dolnośląski - Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej" - odcinek dolnośląski
  Bieg sztafetowy "Wokół Niepodległej" - odcinek dolnośląski
 • Wojewoda na odcinku biegu sztafetowego w Kudowie Zdroju - Wojewoda na odcinku biegu sztafetowego w Kudowie Zdroju
  Wojewoda na odcinku biegu sztafetowego w Kudowie Zdroju
 • Wojewoda z funkcjonariuszami Straży Granicznej na dolnośląskim odcinku biegu sztafetowego - Wojewoda z funkcjonariuszami Straży Granicznej na dolnośląskim odcinku biegu sztafetowego
  Wojewoda z funkcjonariuszami Straży Granicznej na dolnośląskim odcinku biegu sztafetowego
 • Punkt informacyjno-promocyjny Straży Granicznej - Punkt informacyjno-promocyjny Straży Granicznej
  Punkt informacyjno-promocyjny Straży Granicznej