Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06 sierpnia 2019

Rusza modernizacja dworca kolejowego Malczyce

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji prasowej dotyczącej przebudowy dworca kolejowego Malczyce, w ramach realizowanego przez Polskie Koleje Państwowe S.A. Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016 – 2023. Zmodernizowany budynek dworca będzie dostosowany do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym osób z ograniczoną mobilnością. Zakończenie budowy jest planowane na koniec 2020 roku

Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą przebudowy dworca kolejowego Malczyce. Inwestycja obejmuje przebudowę budynku dworca oraz modernizację jego wnętrza: m.in. dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz zapewnienie wysokich standardów  obsługi podróżnych. Na dworcu zostaną przeprowadzone m.in. następujące prace: wykonanie nowej elewacji , wymiana pokrycia dachowego, wzmocnienie konstrukcji dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.  Na nowo zaaranżowana zostanie przestrzeń obsługi pasażerów, gdzie znajdą się: poczekalnia, Biura Obsługi Klienta z możliwością zakupu biletów, toalety.. Podróżni z małymi dziećmi będą mieć do dyspozycji pomieszczenie wyposażone w przewijak i umywalkę. Prace obejmą również teren przed dworcem.  Wymieniona będzie nawierzchnia, zamontowane zostaną stojaki rowerowe, powstaną  nowe miejsca parkingowe wraz z miejscem dla osoby  z niepełnosprawnością.. Zmodernizowany budynek dworca zostanie wyposażony w nowoczesny monitoring.

- Rozpoczynamy modernizację kolejnego dworca kolejowego na Dolnym Śląsku i to ogromna radość. Program, który prowadzi PKP S.A. to wielka szansa i ogromne wsparcie dla naszego regionu. Strategia modernizacji kolei to przede wszystkim inwestycje zapewniające bezpieczeństwo i komfort dla podróżnych. To najważniejszy cel. W ostatnich dwóch latach oddawaliśmy mieszkańcom Dolnego Śląska do użytku piękne budynki dworców m.in. w Jaworze, Smardzowie, Siechnicach czy Zgorzelcu. W przyszłym roku mam nadzieję, że wezmę udział w podobnej uroczystości, właśnie tutaj w Malczycach. Dziękuję grupie PKP za zaangażowanie i życzę sprawnie poprowadzonej inwestycji” – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Realizacja przebudowy dworca kolejowego Malczyce prowadzona jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020  (POIiŚ) pod nazwą. „Modernizacja wybranych dworców przy linii kolejowej nr 274 na odcinku Wrocław - Boguszów Gorce Zachód wraz z przedłużeniem przy linii 311, wybranych dworców przy linii kolejowej nr 282 wraz z dworcem na st. Malczyce położonym przy linii 275” (TOP 7). Projekt ten obejmuje modernizację 7 dworców kolejowych, w tym przebudowę dworca kolejowego Malczyce. Inwestycja współfinansowana jest ze środków UE oraz środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) oraz ze środków własnych PKP S.A. Wykonawcą prac budowlanych jest Berger Bau Polska Sp. z o.o.  z Wrocławia.Wartość inwestycji to ok 10 mln złotych.

 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas wywiadu - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas wywiadu
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas wywiadu
 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji
 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji
 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas konferencji
 • Dworzec kolejowy w Malczycach przed remontem - Dworzec kolejowy w Malczycach przed remontem
  Dworzec kolejowy w Malczycach przed remontem
 • Dworzec kolejowy w Malczycach z lotu ptaka -projekt po modernizacji - Dworzec kolejowy w Malczycach z lotu ptaka -projekt po modernizacji
  Dworzec kolejowy w Malczycach z lotu ptaka -projekt po modernizacji