Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07 sierpnia 2019

Mapa Inwestycji- sprawdź jakie inwestycje zrealizowano w twoim regionie

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Ministerstwa Cyfryzacji o Mapie Inwestycji, która prezentuje projekty, programy i inwestycje realizowane po 16 listopada 2015 r. Dane przedstawiają środki wydatkowane z budżetu państwa, funduszy celowych i funduszy europejskich z wyłączeniem środków wydatkowanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Na Dolnym Śląsku zrealizowano inwestycje o łącznej wartości 10 mld zł. W skład tej kwoty wchodzi ponad 2 879 tys. inwestycji gminnych, blisko 350 powiatowych i ponad 120 wojewódzkich. To wielkie kwoty, które realnie przekładają się na poprawę życia mieszkańców województwa. Warto skorzystać z mapy, znaleźć swoją gminę czy powiat i sprawdzić, na co zostały przeznaczone rządowe środki.

Osoba, która wchodzi na Mapę, może śledzić inwestycje począwszy od poziomu ogólnopolskiego, przez wojewódzki, powiatowy, aż do poziomu pojedynczej gminy. Przy czym inwestycje można obserwować zarówno na mapie, jak i w układzie tabelarycznym. Dla ułatwienia można skorzystać  z wyszukiwarki lub wybrać odpowiednie kategorie.

Mapa Inwestycji to element portalu Gov.pl, który powstał po to, by obywatele mieli łatwiejszy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w poszczególnych instytucjach. Dane, które przedstawia interaktywna Mapa Inwestycji, są na bieżąco aktualizowane na podstawie raportów przesyłanych przez ministerstwa.

Mapa inwestycji

  • Grafika Mapa Inwestycji Ministerstwo Cyfryzacji - Grafika Mapa Inwestycji Ministerstwo Cyfryzacji
    Grafika Mapa Inwestycji Ministerstwo Cyfryzacji