Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12 sierpnia 2019

Wystawa fotograficzna „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”

W imieniu Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka zapraszamy na wystawę fotograficzną „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”. Już od dzisiaj do 25 sierpnia można oglądać ekspozycję w holu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu przy Sali Sejmikowej.

W lutym br. wystawę zainaugurował Minister spraw wewnętrznych i administracji w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Obecnie prezentowana jest kolejno we wszystkich miastach wojewódzkich w kraju.

Do walki z żywiołem w Szwecji zostało wysłanych 139 polskich strażaków z 44 pojazdami ratowniczo-gaśniczymi. Była to odpowiedź na prośbę Szwecji wystosowaną w ramach systemu międzynarodowej pomocy ratowniczej (Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności). Szwedzkich ratowników wspierali strażacy z województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i mazowieckiego.

Działania prowadzone były od 23 lipca 2018 r. do 03 sierpnia 2018 roku. Strażacy gasili pożary lasów i torfowisk oraz patrolowali i dogaszali zarzewia ognia w miejscach pogorzelisk. Łączna powierzchnia pożarów w Szwecji, które gasili nasi strażacy, wynosiła 25 tys. ha.

  • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak
    Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak
  • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem
    Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem
  • Wystawa fotograficzna „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji” - Wystawa fotograficzna „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”
    Wystawa fotograficzna „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”