Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

17 maja 2006

Moja szkoła w UE

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom wojewódzkiego etapu konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej". W skład komisji oceniającej prace weszli przedstawiciele kuratorium oświaty, urzędu wojewódzkiego, urzędu marszałkowskiego oraz regionalny koordynator Europe Direct.

W kategorii szkół gimnazjalnych 1. miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, 2. miejsce - Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, 3. miejsce - Gimnazjum nr 2 w Lubaniu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano wyłącznie 1. miejsce. Zajęli je uczniowie Zespołu Szkół nr 8 we Wrocławiu. Na konkurs nadesłano łącznie 31 prac.

* * * * * * *

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej już po raz czwarty przygotował program edukacyjny „Moja szkoła w Unii Europejskiej". Skierowany jest on do gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów i ma na celu zainteresowanie młodzieży zagadnieniami związanymi z członkostwem Polski w UE.
W trakcie tegorocznej edycji uczestniczy konkursu mieli za zadanie napisać prace na tematy: „Przedstaw główne wyzwania i problemy, przed którymi stoi młodzież w Unii Europejskiej" (szkoły gimnazjalne), „My nie jednoczymy państw, my jednoczymy ludzi (...), powiedział Jean Monnet jeden z prekursorów idei integracji europejskiej. Skomentuj cytat. Czy uważasz, że jest on wciąż aktualny?" (szkoły ponadgimnazjalne).