Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

01 czerwca 2006

Dzień Dziecka w przestworzach

Z okazji Dnia Dziecka wojewoda Krzysztof Grzelczyk oraz dzieci z domu dziecka w Godzięcinie zgłębiali tajniki latania samolotem. Dzięki życzliwość Aeroklubu Wrocławskiego 33 młodych pilotów miało okazję wzbić się w przestworza i oglądać Wrocław z lotu ptaka.

Dzieci były także we wrocławskim Porcie Lotniczym, gdzie zwiedziły m.in. terminal pasażerski, oglądały samoloty lądujące i startujące z Wrocławia, a także zapoznały się z organizacją pracy na lotnisku. Mali goście zjedli również posiłek taki sam, jaki serwowany jest pasażerom w trakcie długich lotów transatlantyckich.

Wojewoda ma nadzieję, że pomimo nie najlepszej pogody dzisiejsza przygoda z lataniem na długo zostanie w pamięci dzieci z Godzięcina.


* * * * * * * *

Powiatowa Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Godzięcinie działa od 1 kwietnia 1978 roku. Jej dyrektorem jest Michał Bryk. Placówka składa się z pogotowia opiekuńczego (10 miejsc), domu dziecka (30 miejsc) i hotelu dla usamodzielnionych pełnoletnich wychowanków (4 miejsca). Obecnie w ośrodku przebywa łącznie 33 dzieci w wieku od 9 do 17 lat z powiatu wołowskiego, oławskiego, trzebnickiego oraz z Wrocławia.