Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

17 października 2006

Otwarcie nowej linii technologicznej w Hucie Miedzi „Cedynia”

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk był obecny na otwarciu nowej linii technologicznej UPCAST w Hucie Miedzi „Cedynia" w Orsku. Podczas uroczystości wręczone zostało, zgodnie z ustawą o ochronie środowiska, pozwolenie zintegrowane na prowadzenie działalności gospodarczej przez hutę.

W otwarciu uczestniczył także prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Krzysztof Skóra, wiceprezes zarządu Ireneusz Reszczyński, dyrektorzy hut, ks. prałat Józef Lisowski z Legnickiej Kurii Biskupiej, przedstawiciele samorządu oraz firm, które projektowały i budowały nową linię technologiczną.

Otwarcie nowej, jedynej w Polsce, a jednej ze 160 już istniejących na świecie, linii technologicznej UPCAST jest poszerzeniem dotychczasowego przetwórstwa miedzi w KGHM. Ta nowoczesna i zautomatyzowana linia produkcyjna jest bezpieczna dla środowiska naturalnego i pracowników. Dzięki niej produkowana będzie najczystsza miedź beztlenowa charakteryzująca się najwyższą przewodnością i plastycznością. Wykonane z niej druty mogą być wykorzystywane m.in. do przesyłania danych, dźwięku i obrazu oraz do wykonania przewodów trakcyjnych dla pociągów Intercity.