Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

18 października 2006

Spotkanie wojewody z ambasador Włoch

Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk spotkał się dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim z ambasador Włoch Anną Blefari Melazzi.
 
Nawiązując do spotkania premiera Jarosława Kaczyńskiego z premierem Romano Prodim, do którego doszło w ubiegłym tygodniu we Włoszech, ambasador Anna Blefari Melazzi wyraziła duże zainteresowanie inwestycjami w Polsce. Włoska obecność w polskiej gospodarce nie jest najmocniejsza, ale ostatnio Włosi zaczynają bardzo poważnie traktować Polskę jako dobre miejsce na inwestycje. Wojewoda zachęcał do inwestowania na Dolnym Śląsku, przedstawił możliwości, jakie stwarzają specjalne strefy i podstrefy ekonomiczne.
 
Ambasador wyraziła także zainteresowanie utworzeniem we Wrocławiu szkoły lub klasy dwujęzycznej polsko-włoskiej. W konsekwencji mogłoby to przyczynić się do przywrócenia na Uniwersytecie Wrocławskim katedry italianistyki. Wojewoda zadeklarował pomoc w tej sprawie i podjęcie rozmów z rektorami wyższych uczelni.
 
Zarówno ambasador Anna Blefari Melazzi jak i wojewoda Krzysztof Grzelczyk uznali, że ważne jest także wzmocnienie wzajemnych kontaktów dotyczących sfery kultury.