Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

16 lutego 2007

Spotkanie z samorządowcami powiatu zgorzeleckiego i lubańskiego

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk spotkał się z samorządowcami z powiatu zgorzeleckiego i lubańskiego.

Spotkanie przygraniczne rozpoczęło się otwarciem Transgranicznego Dnia Informacyjno-Rekrutacyjnego w Zgorzelcu. Wojewoda pogratulował organizatorom pomysłu i życzył wielu sukcesów również osobom poszukującym pracy. Obejrzał także stoiska wystawowe biur pośrednictwa pracy i pracodawców z Polski, Czech i Niemiec.

Po wizycie w Domu Kultury w Zgorzelcu wojewoda wziął udział w konwencie wójtów i burmistrzów powiatu zgorzeleckiego. Samorządowców interesowały  inwestycje w infrastrukturze drogowej, nowe przejścia graniczne, priorytety dotyczące projektów unijnych, a także polityka przygraniczna w kontekście polityki zagranicznej państwa.

Przed wyjazdem wojewoda przeszedł mostem staromiejskim na drugą stronę Nysy do Goerlitz. W Bogatyni obejrzał domy przysłupowe, na rewitalizację których gmina stara się o pieniądze z Unii Europejskiej. Odwiedził także Porajów, gdzie stykają się trzy granice polska, czeska i niemiecka.

W Lubaniu wojewoda wziął udział w konwencie wójtów i burmistrzów z powiatu lubańskiego. Samorządowcy pytali głównie o konsekwencje skargi złożonej przez wojewodę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczącej uchwały rady powiatu przedłużającej likwidację szpitala. Tematem rozmów była również działalność inspekcji i straży podległych wojewodzie.