Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

02 marca 2007

Czwarta Wschodnia Szkoła Zimowa

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk wziął udział w otwarciu Czwartej Wschodniej Szkoły Zimowej, którą zainaugurował wykład prof. Jana Kubika „Post-komunistyczne transformacje: mity i fakty".

Wojewoda otworzył tegoroczną edycję Szkoły Wschodniej. W przemówieniu zauważył, że szkoła na stałe już wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń Wrocławia, Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Jest miejscem spotkań, ważnym forum wymiany myśli i refleksji o problemach tej części Europy. Uczestnicy Wschodniej Szkoły Zimowej są młodzi, dynamiczni, otwarci na świat i reprezentują przyszłość. Kiedyś to oni przejmą stery. Szkoła ma im w tym pomóc poprzez wykłady wybitnych specjalistów z problematyki regionu, seminaria, wizyty w placówkach naukowych oraz przez swój unikalny klimat serdeczności i przyjaźni typowy dla Wrocławia i Dolnego Śląska.
 
Międzynarodowa Szkoła Historii i Współczesności Europy Środkowej i Wschodniej przeznaczona jest dla studentów ostatniego roku studiów humanistycznych z krajów byłego ZSRR, byłego obozu komunistycznego i z Zachodu. Do udziału w tegorocznej szkole zakwalifikowano 39 osób z Białorusi, Kirgizji, Litwy, Rosji, Ukrainy oraz z Polski. Organizatorami są: Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.