Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24 maja 2007

Spotkanie z przedstawicielem Tajwanu

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk spotkał się z szefem tajwańskiego Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej Victorem Tsu-Li Tengiem.

Victor Tsu-Li Teng mówił o biurze, które działa w Warszawie od 15 lat i przedstawił polsko-tajwański zespól działający w polskim parlamencie, skupiający ponad 30 posłów i senatorów.

Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach inwestowania tajwańskich firm na Dolnym Śląsku. Wojewoda mówił o dogodnych warunkach w regionie, o specjalnych strefach ekonomicznych i ułatwieniach dla inwestorów. Województwo dysponuje także budżetem na rozwój infrastruktury drogowej i lotniczej w najbliższych lat.

Victor Tsu-Li Teng zapewniał, że tajwańscy przedsiębiorcy działający na Dolnym Śląsku są zadowoleni z warunków i lokalizacji, która umożliwia im eksportowanie produktów do całej Europy. Problemem jest jednak niewystarczająca liczba wykwalifikowanych robotników. Wojewoda przypomniał, że powiatowe urzędy pracy mogą pomóc w transporcie pracowników z regionów województwa o wyższej stopie bezrobocia niż w okolicach Wrocławia i organizują szkolenia dla potencjalnych pracowników. Trzeba jednak przedstawić dobrą ofertę zatrudnienia i dotrzeć z nią do mieszkańców regionu.