Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

31 maja 2007

Rocznica poświęcenia kościoła garnizonowego

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk wziął udział w mszy świętej z okazji 10. rocznicy poświęcenia kościoła garnizonowego przez papieża Jana Pawła II.

W wystąpieniu po mszy świętej wojewoda przypomniał ważne momenty w historii Wrocławia i Dolnego Śląska, które wiążą się z wizytami Jana Pawła II. W roku 1983 pielgrzymka papieska wymusiła na władzy zawieszenie stanu wojennego, a Dolnoślązakom pozwoliła poczuć siłę i jedność w dążeniu do prawdy. Podczas mszy świętej na Partynicach mogliśmy znów rozwinąć sztandary Solidarności. Był to początek drogi do wolności.

Rok 1997 przyniósł Kongres Eucharystyczny. Miał on ogromne znaczenie w wymiarze duchowym, ekumenicznym, jednoczącym nie tylko dla chrześcijan. Ale było to również duże wyzwanie organizacyjne. Pokazaliśmy wtedy możliwości Dolnego Śląska. Ten rok miał także wyjątkowe znaczenie dla świątyni, w której jesteśmy, jedynej świątyni wojskowej w Polsce osobiście poświęconej przez papieża Jana Pawła II. W tym miejscu dwa lata temu spotkaliśmy się także podczas smutnych kwietniowych dni, by wspólnie oddać hołd Janowi Pawłowi II.

Obecność papieża czuje się w kościele garnizonowym szczególnie. Teraz jego obecność symbolizuje poświęcony dziś witraż.