Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

31 maja 2007

Spotkanie z dziećmi

W przeddzień Dnia Dziecka wojewoda Krzysztof Grzelczyk spotkał się w Świdnicy, Stolicy Dziecięcych Marzeń, z dziećmi z Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

Wojewoda został zaproszony przez dzieci na spotkanie i przygotowany przez zespół „Serduszka" koncert piosenek w siedzibie Centrum. Dzieci pytały wojewodę, na czym polega jego praca, a same opowiadały o tym jak działa ich Centrum, jak się zostaje dziecięcym prezydentem i jak przeprowadzały wybory. Mówiły także o swoich osiągnięciach, podróżach i codziennych zajęciach. Wojewoda obejrzał także remontowany, m.in. z funduszy budżetu państwa, budynek, który będzie nową siedzibą Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

Tytuł Stolicy Dziecięcych Marzeń nadała Świdnicy Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu na swoim pierwszym w historii, i jak dotąd jedynym, posiedzeniu poza Warszawą. W Świdnicy mieszka i pracuje najmłodszy w historii Kawaler Orderu Uśmiechu Marek Michalak, niedawno jednogłośnie powołany na urząd Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. To on stworzył tu Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej, które pełni również funkcję świetlicy socjoterapeutycznej. Nad projektem honorowy patronat objęła Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu.