Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15 sierpnia 2007

Święto Wojska Polskiego

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk wziął udział w obchodach Święta Wojska Polskiego.

Obchody rozpoczęła msza święta w intencji wojska odprawiona w kościele garnizonowym. Modlono się także za żołnierza poległego dzień wcześniej w Afganistanie. Minutą ciszy dla uczczenia pamięci porucznika Łukasza Kurowskiego rozpoczęła się zbiórka żołnierzy w Arsenale. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz mianowania na kolejne stopnie wojskowe.

Zwracając się do żołnierzy w rocznicę zwycięstwa nad armią bolszewickiej Rosji wojewoda powiedział: Nowoczesne państwo polskie daje wiele możliwości uzyskania atrakcyjnego zawodu. Wy wybraliście jednak służbę. Tą drogą idzie niewielu. Wiemy jak trudna i niebezpieczna jest to droga, ale wiemy też, że służba w Wojsku Polskim daje wiele satysfakcji i powodów do dumy. 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, ale jest to też święto wszystkich Polaków, którzy są dumni ze swego wojska.

Obchody uświetniła kompania honorowa i Orkiestra Reprezentacyjna ŚOW. Prof. Alicja Chybicka w imieniu swoich małych pacjentów podziękowała żołnierzom za wizytę w klinice i wręczyła upominki przygotowane przez dzieci.