Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09 października 2007

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk i kurator oświaty Beata Pawłowicz wręczyli stypendia Prezesa Rady Ministrów uczniom z regionu wrocławskiego i wałbrzyskiego.

Wojewoda pogratulował tym, którzy znaleźli się w gronie szczególnie wyróżnionych, dla których stypendium stanie się motywacją do dalszych poszukiwań i naukowych odkryć. Wojewoda powiedział, że nie ma mądrzejszej i bardziej opłacalnej inwestycji niż inwestycja w naukę, która jest podstawą dalszego rozwoju Polski nowoczesnej i dynamicznej, o której kształcie już wkrótce będą decydować dziś wyróżnieni. Ich wiedza, talent i ciężka praca zasługują na wsparcie państwa.

Prezes Rady Ministrów przyznał stypendia 294 najlepszym uczniom z terenu województwa dolnośląskiego. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowi, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.