Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15 października 2007

Posiedzenie Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego EURO 2012

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk poprowadził kolejne posiedzenie Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Na posiedzeniu zostały przyjęte wszystkie z 29 propozycji dotyczących lokalizacji centrów pobytowo-treningowych. Zdecydowano, że zostaną przesłane jutro do ministerstwa sportu i turystyki.

Federacja Gospodarza (PZPN) po analizie propozycji potencjalnych centrów pobytowych prześle je do UEFA, która następnie przeprowadzi wizytacje i zadecyduje o zakwalifikowaniu. Reprezentacje narodowe uczestniczące w Turnieju Finałowym UEFA EURO 2012 mają swobodę własnego wyboru zakwaterowania i infrastruktury treningowej. Polska jak współgospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, podejmując 8 drużyn reprezentacji narodowych, zobowiązana jest do przedstawienia co najmniej 16 propozycji potencjalnych centrów pobytowych.

Zatwierdzono również inwestycje infrastrukturalne (m. in. rozbudowa lotniska, połączenia kolejowe i drogowe) na terenie Dolnego Śląska, które są bezpośrednio związane z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.