Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09 maja 2008

Moja szkoła w Unii Europejskiej

Wojewoda Rafał Jurkowlaniec wręczył nagrody uczniom oraz ich opiekunom, laureatom konkursu "Moja szkoła w Unii Europejskiej". W szóstej już edycji programu, młodzież zmierzyła się z problemem wielokulturowości w Europie i polskich doświadczeń w tym zakresie.
Najlepsi spośród najmłodszych uczestników okazali się uczniowie ze szkół podstawowych w Kamieńcu Ząbkowickim, Smolnej oraz Świdnicy. Wśród gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie z Wrocławia i Ząbkowic Śląskich. Uczniowie z tych właśnie szkół, podzieleni na zespoły redakcyjne, stworzyli najlepsze konkursowe gazetki szkolne. Na laureatów czekały nie tylko dyplomy i książki. Najlepszym wojewoda zaproponował przeprowadzenie wywiadu z wybranym przez uczniów reprezentantem władz rządowych i samorządowych.
„Moja szkoła w UE" jest programem edukacyjnym Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Ma on za zadanie zapoznać młodzież z zagadnieniami związanymi z Unią Europejską. W szóstej jego edycji wzięło udział 55 szkół z całego Dolnego Śląska. Po raz pierwszy w szranki stanęli uczniowie podstawówek.