Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25 maja 2009

Wicewojewoda odznaczył zaangażowanych w działalność publiczną

  •  -

Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda Zdzisław Średniawski wręczył dziewięć odznaczeń państwowych. Sześć osób udekorował Brązowym Krzyżem Zasługi za sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej i za zaangażowanie w działalność publiczną. Wśród nich jest m.in. aktor z Teatru „Zielona Latarnia", przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Domaniowie, pracownicy organizacji skupiającej pracodawców, a także przewodnik turystyki pieszej.

Dr Andrzejowi Wojnarowi, przewodniczącemu Dolnośląskiej Izby Lekarskiej wicewojewoda wręczył Złoty Krzyż Zasługi. Jest on szczególnie zasłużony dla środowiska lekarskiego na Dolnym Śląsku oraz zaangażowany w działalność społeczną i naukową. Natomiast srebrne odznaczenie powędrowało do aktorki i socjoterapeutki Katarzyny Kaźmierczak. Jest ona autorką programów terapeutycznych dla dzieci z domów dziecka oraz z zaniedbanych miejsc i środowisk.

Wicewojewoda wręczył także Srebrny Medal za Długoletnią Służbę Henryce Popiel z kłodzkiego starostwa powiatowego. Jest ona strażniczką publicznych środków finansowych powiatu.