Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25 maja 2009

"Schetynówki" dla kolejnych dziesięciu dolnośląskich samorządów

  •  -

12 milionów złotych - tyle udało się zaoszczędzić dolnośląskim gminom i powiatom w przetargach na inwestycje w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011". Dzięki temu wojewoda Rafał Jurkowlaniec mógł zaproponować udział w projekcie kolejnym dziesięciu dolnośląskim samorządom. Są wśród nich powiaty: oleśnicki, dzierżoniowski, oławski, wrocławski, lubiński i średzki oraz gminy: Polkowice, Bielawa, Lubin i Kobierzyce.

Dziś wojewoda Rafał Jurkowlaniec i wicepremier Grzegorz Schetyna wzięli udział w otwarciu pierwszej na Dolnym Śląsku inwestycji w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011". Chodzi o wyremontowaną drogę gminną w Wabienicach, na której przebudowę gmina Bierutów dostała niemal 284 tys. zł.

W pierwszym etapie na dolnośląską listę rankingową „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011" zakwalifikowało się 46 wniosków z gmin i 23 z powiatów. Na realizację swoich przedsięwzięć w 2009 dostały łącznie 62,5 mln zł. Pieniądze zostały podzielone po połowie między gminy i powiaty. Samorządy musiały sfinansować swoje inwestycje w 50 proc.