Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29 maja 2009

Spotkanie wojewodów

Prezentacja pilotażowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w województwie małopolskim oraz zademonstrowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych zastosowanych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim były jednymi z najważniejszych punktów spotkania wojewodów. Wziął w nim udział wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec.

Pierwszego dnia obrad wojewodowie mieli okazję zapoznać się z mechanizmami działania pilotażowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w województwie małopolskim. Centrum jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w kraju. Obsługuje numer 112, który umożliwia ustalenie z dużą dokładnością, skąd dana osoba dzwoni. Poza tym wszyscy pracownicy placówki znają języki obce, a dodatkowo będzie ich wspomagał specjalistyczny program językowy. Dzięki niemu operator będzie mógł swobodnie rozmawiać w obcym języku.
Po prezentacji odbyła się narada wojewodów w Śląskim Centrum Edukacji Regionalnej na Zamku w Koszęcinie. W spotkaniu uczestniczył wicepremier Grzegorz Schetyna.

Drugiego dnia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim wojewodowie uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu nowoczesnej administracji pod hasłem „Urząd przyjazny obywatelowi".