Aktualnie znajdujesz się na:

Zapowiedzi

05 września 2018

Narodowe Czytanie we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z Dyrektorem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu Adolfem Juzwenko zapraszają do udziału w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą sobotę, tj. 8 września na dziedzińcu Ossolineum we Wrocławiu o godzinie 12:00. Gościem specjalnym będzie Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Rzeczypospolitej Polskiej J.E. Hasan Hasanov.

Czytanie będzie miało kontekst historyczny, ponieważ w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Opowiemy widzom o wspaniałym momencie, w jakim znalazła się Polska po 1918 r., o wolności we wszystkich aspektach, rozkwicie sztuki, mody, tworzącej się powoli muzyce jazzowej.

Wspólnie przeniesiemy się w czasy dwudziestolecia międzywojennego. Poprzez czytany tekst i wrażenia wizualne stworzymy swoisty charakter tego przedsięwzięcia – będzie pokaz mody z tamtych lat, przygotowany przez grupy rekonstrukcyjne, aktorzy z grup rekonstrukcyjnych zaprezentują scenki dotyczące czytanych fragmentów książki, a wszystko w oprawie muzycznej, którą stworzy trio jazzowe, grając utwory z tamtych lat.