Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
22 listopada 2018

Ruszyła kampania "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację policji na temat nowej kampanii "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo", która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. W przeciwnym razie, w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

W trakcie kampanii, w dniach 24.11, 01.12, 08.12 oraz 15.12.2018 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, podczas których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Więcej szczegółowych informacji na temat kampanii oraz dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na tutaj.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. 

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. 

 

  • Grafika kampanii "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" - Grafika kampanii "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"
    Grafika kampanii "Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"