Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26 listopada 2018

ZUS uruchamia specjalną infolinię dla personelu medycznego

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych otwiera specjalną infolinię dla personelu medycznego dotyczącą eZLA. Począwszy od 3 grudnia specjalna infolinia ZUS będzie czynna każdego dnia w godzinach od 6.00 do 22.00.

Tematyczna infolinia dotycząca eZLA przeznaczona jest do obsługi lekarzy, asystentów medycznych i pracodawców, którzy mają pytania związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich. Telefonujący dowiedzą się jak zwolnienie wystawić, jak je anulować i co zrobić, gdy pojawią się problemy związane z brakiem Internetu. Już od godziny 7 rano konsultanci pomagają także w założeniu indywidualnego konta na platformie elektronicznej ZUS, które potrzebne jest do wystawiania zwolnień w sieci oraz instruują jak ściągnąć bezpłatny certyfikat służący do podpisywania dokumentów.

Począwszy od 3 grudnia specjalna infolinia ZUS będzie czynna każdego dnia w godzinach od 6.00 do 22.00.

Dodatkowo ZUS otwiera dla personelu medycznego swoje placówki w sobotę 1 grudnia.

Wszyscy lekarze, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Medycy, którzy są zainteresowani tematyką e-zwolnień, ale nie dotrą w sobotę do oddziałów ZUS, będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami.

Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22.

Zakład podkreśla, że nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy.

Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

 

Biała sobota: 1 grudnia 2018, 9.00-13.00

Infolinia od 3 grudnia czynna od 6.00-22.00

Wydłużone godziny pracy 30 listopada (piątek) 8.00–18.00

Szkolenia dla personelu w placówkach medycznych w godz. 8.00–18.00

Infolinia:

Centrum Obsługi Telefonicznej COT 22 560 16 00 * po połączeniu należy wybrać 0 żeby połączyć się z konsultantem COT po wybraniu zakresu rozmowy

Kontakty w sprawie szkoleń e-ZLA:

Wrocław: Joanna Małolepszy: Joanna.Malolepszy@zus.pl  tel. 71 360 63 86

Wałbrzych: Grażyna Pilecka: grazyna.pilecka@zus.pl  tel. 74 649 73 93

Legnica: Małgorzata Walaszczyk: malgorzata.walaszczyk@zus.pl  tel. 76 876 40 99

 

*koszt połączenia wg umowy klienta z operatorem telekomunikacyjnym

  • e-ZLA_grafika - e-ZLA_grafika
    e-ZLA_grafika