Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
23 maja 2019

Dodatkowe 310 mln zł na opiekę zdrowotną dla Dolnego Śląska

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększeniu się w maju br. planu finansowego NFZ o dodatkowe 4,1 mld zł na opiekę zdrowotna, z czego Dolny Śląsk zyska prawie 311 mln zł.

Kolejna w tym roku zmiana planu i wzrost nakładów NFZ ma związek z dobrą sytuacją gospodarczą oraz wzrostem składek, które wpłynęły do systemu.

NFZ konsekwentnie, już od kilku lat, dodatkowe pieniądze przeznacza m.in. na dalsze skracanie kolejek, nielimitowane świadczenia, zwiększenie wycen świadczeń w całym systemie.

Obecnie procedowana zmiana planu finansowego NFZ zostanie przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń zdrowotnych od 1 lipca i będzie obejmowała:

1.           leczenie szpitalne

2.           świadczenia udzielane w SOR-ach i Izbach Przyjęć

3.           świadczenia opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień

4.           świadczenia rehabilitacji leczniczej

5.           świadczenia w lecznictwie uzdrowiskowym

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że w marcu tego roku miała już miejsce zmiana planu finansowego NFZ i Dolny Śląsk otrzymał na świadczenia zdrowotne dodatkowo ponad 73 mln zł.   

Prawie 65 mln zł zostało przekazanych na wzrost ryczałtów dla dolnośląskich szpitali należących do podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli tzw. sieci szpitali. Ryczałty szpitalne na rok 2019  objęły podniesioną wycenę świadczeń zdrowotnych realizowanych w szpitalnych oddziałach wewnętrznych oraz chirurgicznych. Zmiana wycen objęła blisko połowę wszystkich świadczeń realizowanych przez szpitale.

Pozostała kwota pieniędzy została przeznaczona na dodatkowe świadczenia w zakresie badań rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym oraz zabiegi usunięcia zaćmy, które od kwietnia tego roku są świadczeniami nielimitowanymi.

 

  • Logo NFZ - Logo NFZ
    Logo NFZ