Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
29 października 2019

W Ścinawie powstanie most w ramach rządowego programu „Mosty dla Regionów”

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w konferencji prasowej poświęconej inwestycji „Budowa mostu w Ścinawie na rzece Odra jako połączenie dróg lokalnych wojewódzkich nr 292 i 340”. Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda poinformował o pozytywnej rekomendacji dla budowy przeprawy. O most do rządowego programu wystąpił samorząd województwa. Dofinansowanie do przygotowania dokumentacji dotyczącej inwestycji wyniesie blisko 4 mln zł. Szacowany koszt budowy mostu to ok. 100 mln zł.

Celem budowy mostu jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta Ścinawy i wyłączenie z eksploatacji z ruchu ciężkiego istniejącego mostu przez rzekę Odrę. Istniejący most ma ponad 100 lat i jest w złym stanie technicznym, obowiązuje na nim ograniczenie do 15 ton.

Nowa inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu, jak również na obniżenie emisji spalin oraz hałasu w centrum miejscowości. Budowa nowego obiektu mostowego przyczyni się do usprawnienia ruchu oraz zintensyfikowania powiązań gospodarczych po obu stronach Odry w rejonie Ścinawy z pozostałymi rejonami województwa oraz bezpośrednich połączeń Ścinawy, Wińska, Wołowa z pozostałymi częściami województwa i kraju.  Skróceniu ulegnie czas przejazdu między dwoma najbliższymi miastami  po dwóch stronach Odry tj. Wołów-Ścinawa z 18 -20 min na ok. 5-7 min.

 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z uczestnikami wydarzenia - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z uczestnikami wydarzenia
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z uczestnikami wydarzenia
 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas przemówienia - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas przemówienia
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podczas przemówienia
 • Konferencja prasowa - Konferencja prasowa
  Konferencja prasowa
 • Konferencja prasowa - Konferencja prasowa
  Konferencja prasowa
 • Konferencja prasowa w Ścinawie - Konferencja prasowa w Ścinawie
  Konferencja prasowa w Ścinawie
 • Konferencja prasowa w Ścinawie - Konferencja prasowa w Ścinawie
  Konferencja prasowa w Ścinawie