Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24 kwietnia 2020

Apel Wojewody Dolnośląskiego do osób gotowych podjąć pracę przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARSCoV-2

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z apelem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Szanowni Państwo  w nawiązaniu do wcześniejszego apelu w sprawie pilnej potrzeby dodatkowego zaangażowania lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz fozjoterpaeutów do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2,  zwracam się z uprzejmą prośbą o kontynowanie działań związanych z  gotowością podjęcia się tego zadania, a następnie przekazywanie do urzędu wojewódzkiego zebranych przez Izbę zgłoszeń zawierających dane osobowe- imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr kontaktowy, zawód na adres: b.kochanowska@duw.pl.

W przypadku pozytywnego odzewu ze strony środowiska lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz fozjoterpaeutów, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie realizowane na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.).

Proszę w związku z tym o zwrócenie uwagi na warunki określone w art. 47 ust. 3 ustawy wskazujące, które osoby nie podlegają skierowaniu do pracy niosącej ryzyko zakażenia przy zwalczaniu epidemii, a w przypadku stwierdzenia przeciwskazań wynikających ww. przepisów prawnych, proszę o przesłanie na wskazany adres załączonego oświadczenia.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:  71 340 69 38, 71 340 62 79 lub kierując zapytania drogą mailową na adres: b.kochanowska@duw.pl, e.czernielewska@duw.pl.

Liczę na pozytywny odzew tych Członków Izby, którzy mogą podjąć się tego zadania.

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/zdrowie/skierowanie-do-pracy-przy-zwalczaniu-epidemii

 

  • Logo Wojewody Dolnośląskiego - Logo Wojewody Dolnośląskiego
    Logo Wojewody Dolnośląskiego