Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21 kwietnia 2020

Pismo Wojewody Dolnośląskiego do Starostów Powiatowych Województwa Dolnośląskiego

Dzisiaj miała odbyć się wideokonferencja, o której zorganizowanie prosili nas starostowie powiatów województwa dolnośląskiego, jednakże na godzinę przed rozpoczęciem otrzymaliśmy informację, że zorganizują ją Państwo, we własnym gronie. Życzymy Państwu owocnych obrad, mamy też świadomość, że w tej chwili dla starostów odpowiedzialność związana z Domami Pomocy Społecznej jest najwyższym priorytetem. Jednocześnie deklarujemy, że w sytuacji gdy problemy związane z DPS’ami będą przekraczać możliwości organizacyjne starostów jesteśmy, jako Urząd Wojewódzki każdorazowo gotowi do możliwej pomocy.

Dotychczasowo poprzez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Dolnośląski Urząd Wojewódzki została przekazana pierwsza pomoc dla Domów Pomocy Społecznej na terenie województwa dolnośląskiego w środki ochrony osobistej i środki do dezynfekcji. Kolejne inicjatywy wsparcia Domów Pomocy Społecznej będą realizowane zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  • Logo Wojewody Dolnośląskiego - Logo Wojewody Dolnośląskiego
    Logo Wojewody Dolnośląskiego