Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24 czerwca 2020

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej

Obecnie szkoły pracują w trybie kształcenia na odległość. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych - informuje MEN.

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat zdalnego nauczania, Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało komentarz w tej sprawie.Treść komunikatu znajduje się poniżej.

Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które powstają w szkolnych murach.

Jednocześnie pracujemy nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, tak aby nauczyciele i dyrektorzy mogli korzystać  tych rozwiązań - tak jak dotychczas, jako uzupełnienie metod pracy. Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności, tak aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół.

Należy podkreślić, że platforma epodreczniki była i jest rozwijana niezależnie od epidemii. Informacje o udostępnieniu platformy i o możliwości jej wykorzystywania były przekazywane szkołom już od września 2019 r. Wykorzystywanie platformy epodreczniki.pl i zgromadzonych na niej zasobów zostało też uwzględnione w projekcie „Lekcja:Enter”, w ramach którego, do 2023 roku, zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli. Zakres szkolenia obejmuje m.in. tworzenie własnych lub wykorzystywanie w procesie kształcenia dostępnych w internecie zasobów i narzędzi edukacyjnych.

W przestrzeni medialnej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat zdalnej nauki. Apelujemy zatem o to, aby nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów. Podkreślam, że przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół od września.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

  • Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej - Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej
    Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej