Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

20 października 2020

W Lubinie działa Terenowy Punkt Paszportowy

W budynku Starostwa Powiatowego w Lubinie otwarto Terenowy Punkt Paszportowy (pokój 216, II piętro). Punkt będzie czynny codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem telefonu kontaktowego pod numerem 885-290-658.

Ważne informacje:

Poza prawidłowo wypełnionym wnioskiem paszportowym, składając dokumenty należy posiadać potwierdzenie wniesienia opłaty* oraz fotografię**.

Osoby starające się o dokument dla dziecka powyżej 5 roku życia zobowiązane są do stawienia się w punkcie wraz z dzieckiem.

Należy okazać ważny dowód osobisty lub paszport jeśli się posiada (przy odbiorze nowego paszportu należy go przedłożyć w celu anulowania).

 

* opłaty należy dokonać na konto nr 41 1010 1674 0005 9222 3100 0000 tytułem „Opłata paszportowa imię i nazwisko osoby oraz kwota”

Opłata ulgowa za paszport dla osoby dorosłej  po okazaniu odpowiedniego ważnego dokumentu będącego podstawą do ulgowej opłaty - 70 zł

W przypadku braku legitymacji uczniowskiej/studenckiej/emeryta/kombatanta - 140 zł

**Kolorową fotografię o wymiarach 35 x 45 mm, wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, odwzorowującą naturalny kolor skóry, mającą dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy zwłaszcza źrenice, a także twarz od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80 % fotografii; fotografia ma przedstawiać osobę w pozycji frontalnej bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami

  • źródło: Starostwo Powiatowe w Lubinie - źródło: Starostwo Powiatowe w Lubinie
    źródło: Starostwo Powiatowe w Lubinie