Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21 listopada 2020

Dzień Pracownika Socjalnego

W Dniu Pracownika Socjalnego Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma wystosował specjalne życzenia do wszystkich osób, pracujących przy niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

Dzień Pracownika Socjalnego to święto, w którym możemy szczególnie podziękować Profesjonalistom niosącym pomoc, wspierającym, doradzającym, opiekującym się, a często po prostu służącym i będącym blisko drugiego człowieka – wtedy, kiedy są najbardziej potrzebni. Wrażliwość, empatia, umiejętność słuchania, poszanowanie i wzmacnianie godności człowieka w każdej sytuacji to cechy, które są niezbędne w procesie pomagania.

Korzystając z okazji, składam serdecznie podziękowania wszystkim pracownikom jednostek organizacyjnych integracji i pomocy społecznej oraz jednostek wspierania rodziny i pieczy zastępczej za zaangażowanie, rzetelność i profesjonalizm w służbie drugiemu Człowiekowi. Dzięki Waszej energii, wiedzy, doświadczeniu, wytrwałości i wrażliwości możliwe jest budowanie skutecznego systemu wsparcia dla tych, którym z różnych przyczyn skomplikowały się drogi życiowe.

Życzę Państwu zdrowia, spokoju, wytrwałości oraz wiary, że w niedalekiej przyszłości wszyscy będziemy mogli realizować swoje zadania w bezpiecznej w przestrzeni. Niech przypadający w dniu 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego będzie znakomitą okazją, by docenić Państwa starania oraz zwrócić powszechną uwagę na trud niesienia pomocy i pracy socjalnej.

Wicewojewoda Bogusław Szpytma

  • Dzień Pracownika Socjalnego - Dzień Pracownika Socjalnego
    Dzień Pracownika Socjalnego