Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04 stycznia 2021

W Polkowicach rusza Terenowy Punkt Paszportowy

Od dzisiaj w budynku Starostwa Powiatowego w Polkowicach działać będzie Terenowy Punkt Paszportowy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mieszkańcy północnej części województwa dolnośląskiego będą mieli możliwość złożenia wniosku o wydanie dokumentu oraz jego odbiór. Klienci przyjmowani będą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy starostwa. Z nowo powstałego punktu będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu polkowickiego, ale wszyscy obywatele Polski. Obecnie sprawy paszportowe prowadzone są we Wrocławiu, w budynkach delegatur w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu oraz w Terenowych Punktach w Głogowie i Lubinie, a od dziś także w Polkowicach.

Ważne informacje:

Poza prawidłowo wypełnionym wnioskiem paszportowym, składając dokumenty należy posiadać potwierdzenie wniesienia opłaty* oraz fotografię**.

Osoby starające się o dokument dla dziecka powyżej 5 roku życia zobowiązane są do stawienia się w punkcie wraz z dzieckiem.

Należy okazać ważny dowód osobisty lub paszport jeśli się posiada (przy odbiorze nowego paszportu należy go przedłożyć w celu anulowania).

 

* opłaty należy dokonać na konto nr 41 1010 1674 0005 9222 3100 0000 tytułem „Opłata paszportowa imię i nazwisko osoby oraz kwota”

Opłata ulgowa za paszport dla osoby dorosłej  po okazaniu odpowiedniego ważnego dokumentu będącego podstawą do ulgowej opłaty - 70 zł

W przypadku braku legitymacji uczniowskiej/studenckiej/emeryta/kombatanta - 140 zł

**Kolorową fotografię o wymiarach 35 x 45 mm, wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, odwzorowującą naturalny kolor skóry, mającą dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy zwłaszcza źrenice, a także twarz od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80 % fotografii; fotografia ma przedstawiać osobę w pozycji frontalnej bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

  • Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Polkowicach - Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Polkowicach
    Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Polkowicach