Od 5 września zmiany godzinowe w obsłudze z zakresu spraw paszportowych oraz cudzoziemców ZMIANA ZASAD OBSŁUGI W SPRAWACH CUDZOZIEMCÓW! Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15 stycznia 2021

14 stycznia ruszyła Techniczna Infolinia dla Nauczycieli

Ministerstwo Edukacji i Nauki i Centrum GovTech uruchomiły specjalną infolinię wspierającą nauczycieli w kształceniu na odległość. Infolinia ma charakter techniczny – pomaga i rozwiązuje trudności, z jakimi spotykają się nauczyciele, obsługując różnego rodzaju narzędzia do edukacji zdalnej. Pod numerem +48 222 500 144 dzwoniący otrzymają profesjonalną pomoc od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 oraz 8:00-18:00 w weekendy.

Z infolinii mogą korzystać – całkowicie za darmo – pedagodzy ze wszystkich rodzajów szkół i placówek edukacyjnych – niezależnie od przedmiotu, czy uczonej grupy wiekowej. Otrzymają pomoc w obsłudze najpopularniejszych narzędzi edukacyjnych, komunikatorów i sprzętu potrzebnego do edukacji zdalnej. 

Problem z instalacją oprogramowania i transferem plików? Już nie!

Dzwoniący będą obsługiwani przez zespół profesjonalnych konsultantów, którzy zostali przeszkoleni z obsługi najpopularniejszych narzędzi pomocnych w edukacji zdalnej, uczestnicząc w szkoleniach dostarczających je firm. Zostali także wprowadzeni w specyfikę problemów, które najczęściej dotykają nauczycieli prowadzących lekcje w formie zdalnej. To przede wszystkim problemy z instalacją oprogramowania, transferem plików, dołączaniem uczniów do zajęć czy wyświetlaniem materiałów podczas lekcji online. Nauczyciele mogą także przez specjalny formularz w każdej chwili zgłosić zapotrzebowanie na to, by infolinia zaczęła obsługiwać też inne narzędzia – celem jest zapewnienie im maksymalnej wygody. 

Komunikator z dzieleniem ekranu

Dodatkową usługą, z jakiej mogą korzystać dzwoniący nauczyciele, jest komunikator, dzięki któremu mogą (jednorazowo) udostępnić podgląd swojego ekranu konsultantom. W ten sposób możliwe będzie udzielanie pomocy w sposób wygodny dla nauczycieli, a jednocześnie bezpieczny.

Celem inicjatywy jest zapewnienie wszystkim pracownikom dydaktycznym możliwości prowadzenia lekcji w formule zdalnej oraz obsługi narzędzi przydatnych także po wznowieniu stacjonarnych zajęć.   

J. Orłowska: profesjonalna pomoc we wszystkich obszarach edukacji zdalnej

– Zdalne nauczanie to wyzwanie nie tylko dla uczniów i rodziców, ale także nauczycieli. Od dziś, pod jednym numerem będą w stanie przez 7 dni w tygodniu otrzymywać profesjonalną pomoc we wszystkich obszarach edukacji zdalnej. To także inwestycja w przyszłość, ponieważ wiedza przekazywana przez konsultantów będzie potrzebna także po pandemii – Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Wszystkie informacje dostępne są na stronie poświęconej infolinii.

  • fot. www.gov.pl/premier - fot. www.gov.pl/premier
    fot. www.gov.pl/premier