Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

02 kwietnia 2021

2 kwietnia „Na Niebiesko dla Autyzmu”

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym budynek Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu jest podświetlony na niebiesko w celu wsparcia osób z Autyzmem oraz akcji Europejskiej Fundacji Aktywizacji Społecznej EFAS, która i uświadamia, czym charakteryzują się osoby neuronietypowe.

Według Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce jest już ponad 400 tysięcy osób żyjących ze spektrum autyzmu. Europejska Fundacja Aktywizacji Społecznej już od kilku lat organizuje projekt asperIT, który wspiera osoby neuronietypowe, szkoląc a także mobilizując do podejmowania pracy w zawodach technologicznych. 2 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu fundacja zaplanowała liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin, a także przybliżenie ich sposobu funkcjonowania i myślenia.

- Konsekwencja, skrupulatność, doskonała pamięć. To tylko niektóre z wielu wyjątkowych cech jakie posiadają osoby ze spektrum autyzmu. Ich niebywałe umiejętności mogą sprawdzić się świetnie chociażby w branży IT. Poprzez wszystkie edycje, które organizowaliśmy, uczestnicy naszego projektu udowadniali nam na każdym kroku, że mają olbrzymi potencjał - - opowiada Karolina Zych - koordynatorka akcji Na Niebiesko dla Autyzmu.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym wydarzeniu akcji „Na Niebiesko dla Autyzmu” w serwisie Facebook.

 

  • Fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki - Fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki
    Fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki