Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

30 kwietnia 2021

Wielkoformatowa projekcja multimedialna w 100. rocznicę III powstania śląskiego

Już w najbliższą niedzielę, 2 maja, przypada 100. rocznica wybuchu III powstania śląskiego. Aby uczcić ten zwycięski powstańczy zryw, Wojewoda Dolnośląski wraz z wrocławskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza serdecznie na specjalnie przygotowaną z tej okazji multimedialną projekcję wielkoformatową pt.: „Śląsk, wspólna sprawa”. Na gmachu budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, od strony parkingu przy pl. Powstańców Warszawy, zostanie zaprezentowana w formie 10 minutowego filmu historia Powstań Śląskich. Start o godz. 21:00. Projekcja będzie powtórzona sześciokrotnie, do godz. 22:00.

„Śląsk wspólna sprawa” to wielkoformatowa animacja komputerowa 2D z elementami 3D, opowiadająca o kluczowych dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzeniach sprzed 100 lat. Gdy stare granice przedwojennej Europy uległy zniszczeniu, w ich miejsce kształtowały się nowe, zależne nie tylko od polityków, ale i od ludzi, którzy opowiadali się po jednej lub drugiej stronie. W animacji zobaczycie jak Ślązacy postanowili zawalczyć o swój kawałek ziemi, rozpoczynając III Powstanie Śląskie.

Projekcje odbędą się w ramach programu „Niepodległa” w kilkudziesięciu miejscach w Polsce.

Spot promocyjny 100. rocznicy Powstania Śląskiego.

Mapping

  • Wielkoformatowa projekcja multimedialna w 100. rocznicę III powstania śląskiego - Wielkoformatowa projekcja multimedialna w 100. rocznicę III powstania śląskiego
    Wielkoformatowa projekcja multimedialna w 100. rocznicę III powstania śląskiego