Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Uczcimy Święto Niepodległości z szacunkiem dla munduru

W tym roku, w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 103 salach tradycji w jednostkach wojskowych w całym kraju będzie można spotkać się z żołnierzami, podziękować im za ich służbę, a także zobaczyć mundury Wojska Polskiego i sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy.

Centralne obchody odbędą się tradycyjnie o godz. 12.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych i dowódców wojskowych, ok. godziny 14.00, zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego.

Uroczystości z udziałem żołnierzy odbędą się również w wielu polskich miejscowościach. Kilkadziesiąt stacji radiowych organizuje konkursy dotyczące Wojska Polskiego.

W przededniu święta, 10 listopada, w Sejmie RP zostanie otwarta specjalna wystawa „Mundury polskich żołnierzy – szacunek dla munduru”. Zaś o godz. 17.30 zapraszamy na capstrzyk niepodległości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego nieopodal gmachu Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Akcja ma zasięg ogólnopolski, dlatego też zapraszamy do 103 jednostek wojskowych  w całym kraju  (w godzinach 10.00 - 15.00). 103 jednostki, bo właśnie w tym roku obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

  • 3. Brygada Radiotechniczna, ul. Graniczna 13, Wrocław;
  • 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy, ul. Obornicka 100, Wrocław;
  • 4. Batalion Inżynieryjny, ul. Wojska Polskiego 58, Głogów;
  • 22. Batalion Piechoty Górskiej, Plac Bolesława Chrobrego, Kłodzko;
  • 10. Brygada Kawalerii Pancernej, ul. Sztabowa 1, Świętoszów;
  • 23. Pułk Artylerii, al. Wojska Polskiego 54, Bolesławiec.

Zobacz spot promujący akcję "Uczcimy Święto Niepodległości z szacunkiem dla munduru"

  •  -
liczba wejść: 199