OD 13 LUTEGO 2023 ROKU ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

10 grudnia 2021

„Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK” – znamy wyniki konkursu

Głównym celem konkursu pn. „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK” była aktywna promocja szczepień przeciwko COVID-19 prowadzona w dolnośląskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego organizatorem był Wojewoda Dolnośląski oraz Dolnośląski Kurator Oświaty. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 100 tys. złotych.

Zakładanymi efektami organizowanego konkursu było wzmocnienie zaangażowania uczniów i społeczności szkolnej w działania profilaktyczne i informacyjne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem pandemii, a także pobudzenie kreatywności młodzieży w zakresie współczesnych form przekazu treści prozdrowotnych.

W konkursie udział wzięło 11 szkół ponadpodstawowych oraz 37 szkół podstawowych. Wszystkie prace poddane zostały ocenie komisji konkursowej, powołanej przez Wojewodę Dolnośląskiego. Każda szkoła, która została laureatem konkursu w jednej z dwóch kategorii, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

Cieszę się, że młodzi ludzie tak aktywnie zaangażowali się w działania związane z promocją szczepień przeciw COVID-19, a tym samym w zapobieganie i zwalczanie epidemii. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję! – mówi Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. – W tym miejscu chciałbym również zachęcić wszystkie osoby, które nie przyjęły jeszcze szczepionki, aby  jak najszybciej to zrobiły. Pamiętajmy także o  zasadzie DDM, dzięki której jesteśmy w stanie maksymalnie uniemożliwić dalszą transmisję koronawirusa.

 

Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

Kategoria I - szkoły podstawowe:

 • Szkoła Podstawowa w Jugowie w Zespole Szkół Nr 1 w Jugowie;
 • Szkoła Podstawowa w Ślubowie w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie;
 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu;
 • Szkoła Podstawowa nr 77 im. T. Różewicza we Wrocławiu;
 • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 87 we Wrocławiu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 10 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu.

Kategoria II - szkoły ponadpodstawowe:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku;
 • Technikum Ortopedyczne w Świdnicy;
 • Technikum Nr 2 w Legnicy w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy;
 • Technikum Nr 4 w Legnicy w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy;
 • Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu.

 

 

 • „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK” - „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK”
  „Szkoła LIVE - jesteśmy na TAK”